×

MUDr. František Picek

Mluví: česky, anglicky, německy, rusky

Odborný lékař v oboru ortopedie a sportovní traumatologie. Téměř 30 let se aktivně věnuje operativě pohybového aparátu, především končetinovým kloubům.
Ve své praxi navazuje na dlouholetou rodinnou lékařskou tradici v oblasti rehabilitace, a tak na rozdíl od mnoha jiných aktivních operatérů má velmi úzký vztah k neoperačním způsobům léčby pohybového aparátu.

Svůj profesní život dělí mezi operační sály a ortopedickou ambulanci. Odbornost MUDr. Picka je kromě zkušeností s aktivním operováním podpořena i tím, že z vlastní iniciativy absolvoval řadu operačních a vzdělávacích kurzů a zahraničních stáží. Je také členem tuzemských i mezinárodních odborných společností (ČSOT, SSTA, ČSL JEP, AGA) a je lékařem s diplomem mezinárodní fotbalové federace FIFA.

Zaměřuje se zejména na artroskopické operace velkých kloubů (kolen, ramen, hlezenních kloubů, loktů, ale také na rekonstrukční operace vazů, stabilizace ramen, dále na problematiku chirurgie nohy i na klasickou ortopedickou operativu včetně umělých kloubních náhrad (endoprotéza kyčelního kloubu, endoprotéza kolenního kloubu).