×

Bolesti břicha, nevolnost, pálení žáhy, dlouhodobé problémy při vyprazdňování, chronické průjmy, nadýmání, pocity špatného trávení, krvácení z trávicí trubice, změny hmotnosti ve smyslu jejího snížení i navýšení – to všechno jsou potíže, se kterými byste se při první návštěvě rozhodně měli svěřit praktickému lékaři Prevence na míru. Ten váš zdravotní stav v rámci celkového vyšetření posoudí a může vás poslat ke gastroenterologovi, lékaři, který se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění zažívacího traktu v celé jeho délce – to je od jícnu až po řitní otvor. Nedílnou součástí péče je i diagnostika a případná následná péče o klíčové orgány trávicího traktu, jako jsou játra a slinivka břišní.

V rámci Prevence na míru můžete v případě potřeby získat komplexní gastroenterologický screening. Na rozdíl od mnoha jiných pracovišť vám obě vyšetření – gastroskopii i koloskopii – provedeme současně v jeden den a bez problémů, dle vašeho přání, v analgosedaci, nebo za použití inhalace velmi šetrného přípravku Entonox. Věřte, že se skutečně není čeho obávat. Je možno vyšetřit i mikrobiální střevní flóru, na základě výsledků následně vytvořit intenzivní individuální probiotickou kůru. Pro klienty, kteří bojují s nadváhou či obezitou můžeme nabídnout individuální dietologické i psychologické poradenství, případně různé možnosti terapie obezity. Včetně inovativní neinvazivní metody, založené na regulaci pocitu hladu a sytosti.

Veškeré potřebné léčebné přípravky jsou případně k dispozici v lékárně, umístěné přímo v budově.

Gastroskopie

je vyšetření, při kterém se za použití ohebného optického přístroje (endoskopu) prohlíží horní část zažívacího traktu – tzn. jícen, žaludek a dvanácterník. Velmi jednoduše lze provést v rámci vyšetření i odběr bioptických vzorků sliznice na histologické vyšetření všech prohlížených orgánů, např. při vředové nemoci, při nálezu polypů, nádorů atd. Kromě tradičního endoskopického vyšetření používáme i metodu transnasální gastroskopie, tedy gastroskopického vyšetření nosem, které je mnohem šetrnější. Pacient je při vyšetření schopen po celou dobu komunikovat s vyšetřujícím lékařem a přináší i mnoho dalších výhod pro vás i ošetřující personál.

Kolonoskopie

je vnitřní vyšetření tlustého, případně dolní části tenkého střeva pomocí ohebného optického přístroje. Provádí se při krvácení z konečníku, průjmech, lze spolehlivě rozpoznat zánětlivé změny sliznice střeva jako je Crohnova choroba či ulcerózní kolitida, polypy, kolitidy, trhliny a abscesy krajiny koneční, hemoroidy, cévní abnormality sliznice, divertikuly atd. V průběhu vyšetření lze také odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření a současně provést snesení polypů a jiné menší terapeutické zákroky. Na rozdíl od gastroskopie je nutno se na toto vyšetření připravit – před vyšetřením je zapotřebí dodržovat šetřící bezezbytkovou dietu a den před ním provést pročištění střev za pomocí speciálních přípravků. Každý pacient je před objednáním na vyšetření velmi detailně o všem potřebném podrobně instruován.

Sonografie

Bude-li potřeba zajistíme vám i vyšetření ultrazvukem – sonografií. Jde o nejdostupnější a nejbezpečnější vyšetřovací metodu používanou v gastroenterologii. Velmi dobře dokáže zobrazit měkké tkáně. Pacienta nevystavuje vysokoenergetickému ani ionizujícímu záření, v současnosti nejsou známa žádná rizika s tímto vyšetřením spojená. Před sonografií nejsou – kromě stavu nalačno – zapotřebí žádné speciální přípravy. Vyšetření je bezbolestné a nenáročné. V případě nálezu potenciální patologie zajistíme veškerá následná vyšetření dle potřeby – např. CT nebo NMR.

Zajišťuje: prim. MUDr. Anna Jungwirthová. Pracoviště: Sanatorium Sv. Anny, Luční 7a/2776, Praha 3

Maximálně flexibilní objednání dle Vašich potřeb zajišťuje: Mgr. Blanka Beránková, tel. 775 004 397, e-mail: b.berankova@egk.cz